O lokatach budowlanych
Rynek nieruchomości, w tym lokat budowlanych, ma wielowymiarowy i heterogeniczny charakter. Skomplikowana natura tego segmentu systemu gospodarczego powoduje, że decydując się na inwestowanie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Nie jest to łatwe szczególnie dla początkujących inwestorów. Trudność wynika z licznych powiązań rynku nieruchomości z innymi sektorami gospodarki. Podaż i popyt kształtują się pod wpływem tempa wzrostu PKB oraz poziomu zatrudnienia i wynagrodzenia. Ponadto funkcjonowanie rynku nieruchomości uzależnione jest od licznych czynników politycznych, demograficznych, ekonomicznych i prawno-instytucjonalnych.
W porównaniu z innymi systemami, na sytuację w budownictwie mieszkalnym oddziałuje najwięcej okoliczności pozaekonomicznych, m.in. zmiany społeczne. Przekształcanie się stylu życia młodych ludzi, którzy obecnie zakładają rodziny w starszym wieku niż w poprzednich dekadach, sprawia, że odkładają oni w czasie zakup własnego mieszkania. Wiele osób decyduje się również na życie w pojedynkę, dlatego liczną grupę nabywców stanowią osoby poszukujące lokum o niewielkim metrażu – kawalerek lub mieszkań dwupokojowych. Przed ulokowaniem oszczędności w nieruchomości nie można zapominać o wzięciu pod uwagę trudnych do przewidzenia zmiennych. Eksperci są w stanie dostrzec zbliżający się wzrost lub spadek cen mieszkań i lokali usługowych na podstawie analizy zmian w koniunkturze gospodarczej. Dzięki temu można z dużą pewnością oszacować zysk z lokaty kapitału. Natomiast pandemia koronawirusa pokazała, że niektórych sytuacji, które czekają na nas w przyszłości, nie da się przewidzieć, a będą one miały wpływ na ryzyko inwestowania na rynku nieruchomości.
Zostań inwestorem pośrednim i zarabiaj
Inny charakter mają inwestycje bezpośrednie, a inny pośrednie. Inwestycje bezpośrednie są związane z zasobem inwestycji rzeczowych, które polegają na nabywaniu. Z kolei inwestycje pośrednie wiążą się z zasobem inwestycji finansowych, które dotyczą nabywania. Nawiązując z nami współpracę, stajesz się pośrednim inwestorem nieruchomości. My z kolei dysponujemy odpowiednią wiedzą ekspercką, aby realizacja projektu przebiegała bez zakłóceń.
Do zalet inwestowania pośredniego należy także:
- wysoka płynność środków,
- podzielność,
- zmniejszona kapitałochłonność,
- fachowe zarządzanie.
Nasza spółka zajmuje się zarówno kontrolą nad powstającym obiektem, jak i ustaleniem jego relacji z rynkiem tak, aby sprzedaż przyniosła oczekiwany zysk. Co więcej, w każdej chwili możesz uzyskać informacje o etapie prowadzonych robót, zatem nie istnieje ryzyko braku fizycznej dotykalności prowadzonej inwestycji.